Badania termowizyjne, czyli odpowiedź na nieszczelną termoizolację - z3rod.pl

Badania termowizyjne, czyli odpowiedź na nieszczelną termoizolację

Po co nam badania termowizyjne?


Decydując się na nieruchomość wymagamy, aby nasze przyszłe gniazdko było ciepłe i przytulne. Należy mieć jednak świadomość, że rzeczywistość nie zawsze pokrywa się z naszymi wyobrażeniami, a konstrukcje które na pierwszy rzut oka wydają się być trwałymi, również mogą nas zawieść m.in. z powodu niesumiennego wykończenia. Wskutek tego dany dom może zawierać miejsca, w których ciepło będzie niekontrolowanie uciekać. Do najczęściej wymienianych przyczyn ucieczki ciepła zalicza się nieprawidłowe osadzenie stolarki okiennej i drzwiowej lub też brak szczelności termoizolacji. Nie są one jednak jedyne, gdyż może być ich znacznie więcej!


Z pomocą jednak przychodzą badania termowizyjne. Mają one za zadanie sprawdzenie izolacyjności cieplnej. Jest to metoda profilaktyczna za pomocą, której już w trakcie wznoszenia budynku można dowiedzieć się czy problem nas dotyczy. Nie jest to jednak regułą, bo jest to też atrakcyjna opcja również dla tych, którzy w danym budynku mieszkają. W tym celu używa się tzw. kamery termowizyjnej, a w efekcie pozyskujemy szczególny rodzaj zdjęć nazywany termogramami.


Termogram jest niezwykle nowoczesną i skuteczną metodą, która pozwala nam dojrzeć znacznie więcej niż jesteśmy w stanie. Sprawia to, że mamy możliwość odnaleźć wszystkie braki w izolacji budynku. Badanie takie zwykle trwa przez kilka godzin i najlepiej przeprowadzać je, gdy różnica temperatur na zewnątrz i wewnątrz będzie wskazywała przynajmniej 15oC.


Ceny badania termowizyjnego są zróżnicowane w zależności od miejsca w jakim ma być ono przeprowadzane oraz od powierzchni danego budynku. Koszty mogą więc sięgać kilku tysięcy złotych.


Warszawa i badania termowizyjne


Usługi z zakresu badań termowizyjnych oferowane są przez wiele firm w Polsce, a szczególnie w tak dużym mieście jak Warszawa. Na rynku znajdziemy pokaźną liczbę opcji, co sprawia, że możemy wybrać tę najbardziej nas satysfakcjonującą. Poszczególne firmy prowadzą własne strony internetowe, a niekiedy ogłaszają się również w takich serwisach jak OLX czy sprzedajemy.pl. Możemy dobrać pakiet idealny dla siebie - badanie mieszkania lub badanie domu. W sieci możemy wyszukać m.in. takie firmy jak RenomaBud czy Eko-Izolacje.


Jeżeli więc przypuszczasz, że problem może dotyczyć Ciebie z pewnością warto zgłębić temat bliżej i skorzystać z usług jednej z firm.


Słowa kluczowe:badania termowizyjne warszawa,