Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą? - z3rod.pl

Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?

Ze statystyk policyjnych wynika, że liczba samochodów, które są kradzione, zmniejsza się. Dlatego że coraz więcej właścicieli samochodów postanawia zabezpieczyć samochód przed kradzieżą. Jednym ze sposobów jest blokada skrzyni biegów Gdańsk. Jak zabezpieczyć mechanicznie auto? Jakie zalety i wady ma blokada skrzyni biegów? Sprawdź, poniżej.


Czym jest blokada skrzyni biegów Gdańsk?


To mechaniczne zabezpieczenie, które należy zamontować na stałe w nadwoziu samochodu. Dzięki znajdującemu się sworzeniu poruszanie drążkiem samochodowym, nie jest możliwe. Blokada doskonale sprawdzi się samochodach, które posiadają manualną skrzynię biegów, jak i automatyczną. Wybierając blokadę skrzyni biegów, warto zwrócić jej jakość, ponieważ powinna zostać potwierdzona certyfikatem. Cena zakupu wynosi kilkaset złotych, jednak decydując się na ten rodzaj zabezpieczenia, trzeba doliczyć jeszcze koszt montażu. Blokada do skrzyni posiada kilka istotnych zalet. Do jej działania nie jest potrzebny immobiliser, uniemożliwia wykonanie jakiegokolwiek ruchu pojazdem, wydłuża czas kradzieży auta, jak i poruszania się nim. Cena blokady do skrzyni jest adekwatna do jej skuteczności. Oprócz wymienionych zalet zabezpieczanie ma również wady. W przypadku skrzyni manualnej istnieje ryzyko ominięcia blokady poprzez odpięcie cięgien. Zabezpieczenie jest też widoczne przez szybę, dlatego złodzieje mogą je dostrzec.


Jakie są inne zabezpieczenia samochodów?


Innym zabezpieczeniem auta przed włamaniem jest autoalarm. Działa równie skutecznie, jak blokada skrzyni biegów Gdańsk, dzięki syrenie. Wyposażony jest w czujniki. Włącza się za każdym razem, gdy wykrywa nieuprawione otwarcie drzwi samochodu. Największe znaczenie dla skuteczności alarmu ma miejsce jego zamontowania.


Zabezpieczenia są dostępne zarówno w profesjonalnych sklepach zajmujących się sprzedażą asortymentu motoryzacyjnego, jak i w sklepach online. Przeglądając modele, warto zwrócić uwagę na cenę i jakość.

Słowa kluczowe:blokada skrzyni biegów gdańsk,